Nareszcie nadeszło nasze upragnione lato. Dalej muszę uczęszczać do okrutnej roboty, jednak zaczęłam już myśleć o cudownych wolnych dniach. Urlop zaplanowałam na koniec sierpnia, także już za parę tygodni będę w stanie w końcu odpocząć. Swoje wczasy zorganizowałam w taki sposób, że jestem pewna, iż wyjazd będzie niesamowitą wyprawą!

Najpierw z przyjaciółmi chcieliśmy wyruszyć do obcych miejsc. Co roku stawiamy na Chorwację, która w ogóle mi się nie nudzi, jednak w tym roku woleliśmy zaznać czegoś całkowicie innego. A może zwiedzilibyśmy bałtyckie morze? Przecież Bałtyk również jest całkiem ciekawym miejscem, a wypoczynek w Polsce nie musi oznaczać zawsze leniuchowania na plaży. Dodatkowo, aktualnie nie pragnę jakoś wyjeżdżać ze swojego kraju, ponieważ przeraża mnie to, co wyprawia się na świecie. Wolę przeczekać ten straszny okres w swoim bezpiecznym kraju.

Wakacje przeżyję więc nad polskim morzem. Nie będę mimo tego nocować w ekskluzywnym, czterogwiazdkowym pokoju, ponieważ postanowiliśmy zarezerwować sobie miejsce na terenie namiotowym. Wyruszamy z własnymi namiocikami i karimatami, rozbijamy obozowisko, a później robimy sobie małą szkołę przetrwania. Chcemy wziąć jak najmniejszą kwotę gotówki i postarać się spędzić udane wczasy niskim kosztem. Zamierzamy pływać, opalać się, maszerować oraz zwiedzać co bardziej interesujące zabytki, a za to prawie nic nie zapłacimy.

Jestem tak rozentuzjazmowana całym planem, że od niedawna skreślam dni do mojego urlopu. Jedziemy pociągiem, tak więc sama podróż może być całkiem ciekawa, ponieważ ostatnio podróżowałam koleją kilkanaście lat temu. A najważniejsze jest to, że nareszcie będę w stanie przeżyć więcej czasu z najlepszymi przyjaciółmi. Uwielbiam ich, więc moje wakacje z pewnością się udadzą!