Choćby nawet nasza księga telefoniczna jest wypełniona doszczętnie, z pewnością nie posiadamy numerów do wszystkich osobników, jacy przebywają w naszej okolicy. Czasem zastanawiamy się więc, kto dzwoni, jeśli na ekranie telefonu pojawia się nieznana mieszanka liczb. Najczęściej w takich momentach najzwyczajniej nie odbieramy, ponieważ nie chcemy rozmawiać z nieznajomymi ludźmi. Mimo wszystko jeżeli nieznany nam numer zadzwoni po raz kolejny, zapragniemy sprawdzić, kto może być jego posiadaczem. A jak to odkryjemy?

Nie powinniśmy na początku biec na policję, bo w końcu nie zawsze obce telefony wykonywane są przez kryminalistów. Czasem nieznany numer telefonu może przynależeć do człowieka z naszej paczki znajomych, jaki jedynie wymienił telefon komórkowy lub zmienił dotychczasowego operatora. A jeśli mamy dojście do sieci, samodzielnie ustalimy na spokojnie, kto dzwonił. Musimy po prostu wpisać nieznany numer telefonu do sprawdzonej wyszukiwarki albo od początku skorzystać ze strony, jaka interesuje się badaniem i opisywaniem rozmaitych numerów. Ona właśnie pokaże nam, co to za numer oraz do jakiej osoby on może należeć. Wtedy samodzielnie zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać tajemnicze połączenie.

Zwykle jednak powinniśmy odbierać nawet tego typu niepokojące połączenia. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet niechcący odrzucić połączenie kolegi, który chce naszej porady.