Kult piękna, zgodnie z którym nasza twarz ma być wiecznie młoda, idealnie gładka i pozbawiona jakichkolwiek niedoskonałości, wymaga, aby o cerę należycie dbać. Chociaż naturalnego procesu starzenia się skóry nie da się zupełnie wykluczyć, to z powodzeniem można go opóźnić i zahamować oraz sprawić, że te pierwsze niekorzystne oznaki po prostu znikną. Jakie są najlepsze sposoby na to, aby móc cieszyć się gładką i jędrną skórą twarzy bez zmarszczek? Poznaj je właśnie teraz.

Kosmetyki dla cery dojrzałej

Czy wiesz, że skóra zaczyna się starzeć już około 25 roku życia? Oczywiście, bruzdy starcze nie są widoczne od razu, ale właśnie od tego czasu warto z nimi walczyć. W pierwszym etapie pomocne są kosmetyki z peptydami o działaniu przeciwstarzeniowym. Wpływają one na produkcję naturalnego kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za jędrność. Kosmetyki najlepiej stosować w postaci kremów, serum czy masek i liczy się ich regularne nakładanie na twarz, zgodnie z przeznaczeniem. 

Medycyna estetyczna 

Toksyna botulinowa, mezoterapia, kwasy, to tylko niektóre zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które nie tylko hamują proces starzenia się skóry twarzy, ale pozwalają również cofać te pierwsze negatywne oznaki. Wypełniacze są doskonałe, aby usunąć zmarszczki, kwasy doskonale złuszczają martwy naskórek. Pamiętaj tylko aby każdy zabieg dobierać wedle indywidualnych potrzeb i przeprowadzać go z renomowanej klinice medycyny estetycznej. Ich efekty nie będą trwałe, dlatego trzeba je powtarzać.

Related Post