Źródło: https://magsteron.pl/

 

Siemens ET 200SP to nowoczesna stacja wejść i wyjść, pozwalająca na komunikację rozproszonych urządzeń w sieciach Profinet oraz Profibus-DP. System ten wyróżnia się dużą wydajnością i niezawodnością pracy, a także ogromnymi możliwościami rozbudowy. Do stacji podłączać można wiele dodatkowych elementów, w tym moduły sterowania, moduły technologiczne, moduły softstarterów silnikowych czy moduły falowników i czujników. Szeroki wybór produktów współpracujących z tym systemem oferuje Magsteron.

Jakie zalety posiada system rozproszonych wejść i wyjść Siemens ET 200SP?

Siemens ET 200SP jest stacją o modułowo-bitowej konstrukcji, która znacząco zwiększa możliwości aplikacji realizowanych w systemie automatyki SIMATIC. Urządzenie to posiada solidną, a przy tym kompaktową obudowę. Ze względu na liczne zabezpieczenia, stację eksploatować można nawet w obszarach narażonych na duże naprężenia mechaniczne. Jednostka centralna stacji zintegrowana jest z różnymi interfejsami komunikacyjnymi, umożliwiającymi wstępne przetwarzanie danych na poziomie wejść oraz wyjść. Rozwiązanie to odciąża CPU, dzięki czemu do obsługi kluczowych operacji wykorzystywanych jest więcej zasobów.

Prostota montażu

Stacja ta działa w systemie modułowym, dzięki czemu poszczególne elementy montowane są na szynie. Części zatrzaskowe i prowadzące są bezpośrednio zintegrowane z modułami, przez co tylną magistralę danych można łatwo zestawić poprzez docisk poszczególnych produktów obok siebie. Montaż w takiej formie przebiega szybko i łatwo, a także usprawnia samą obsługę. Czujniki i aktywatory podłączane są do modułów sygnałowych bez konieczności używania stojaków i listew, dzięki czemu ryzyko popełnienia błędów montażowych pozostaje bardzo niskie.