Czy jesteś miłośnikiem domowych soków? A może chcesz rozpocząć ich sprzedaż lub też już ją prowadzisz i szukasz nowego urządzenia, które pomoże ci zwiększyć wydajność produkcji? Niezależnie od twoich powodów, z całą pewnością spodoba ci się nowoczesna i niezawodna prasa do owoców miękkich.

 

Jak zbudowana jest prasa do owoców miękkich?

Prasa do owoców miękkich wykonana jest z kilku prostych elementów, takich jak misa na sok, kosz na owoce oraz tłok. Wszystkie wykonane są ze stali nierdzewnej i połączone ze sobą nawzajem w taki sposób, aby pozwalały na płynną pracę urządzenia.

Co więcej, wykorzystanie stali nierdzewnej gwarantuje im bardzo higieniczną pracę, w której ilość bakterii jest ograniczana właśnie ze względu na wykorzystanie metalu, który nie sprzyja ich rozwojowi i jest łatwy do czyszczenia. Jednocześnie niechciane zapachy i smaki nie przenikają do soku.

Jak można wykorzystać prasę do owoców miękkich?

Prasa do owoców miękkich może być bez najmniejszego problemu wykorzystana w warunkach domowych do produkcji soku na potrzeby rodziny i znajomych. Świetnie sprawdzi się w domach osób, które posiadają własny ogród lub działkę porośnięte drzewami i krzewami owocowymi.

Jak zostało wspomniane we wstępie, może też świetnie sprawdzić się podczas wykonywania domowych soków na sprzedaż. Skorzystają z niej na przykład gospodarstwa ekologiczne czy agroturystyczne. Warto jedynie pamiętać, że istnieje kilka typów owoców, które nie mogą być w niej wyciskane bez użytku dodatkowych preparatów enzymatycznych (np. agrest, śliwki, aronia).

Related Post