Aby nie dochodziło do przepięcia, każdy kabel posiada swoja specyficzną powłokę izolacyjną. To ona oddziela jeden przewód od drugiego, nawet jeśli znajdują się blisko siebie. W wielu pracach instalatorskich wymagane jest jednak usunięcie izolacji na pewnym fragmencie przewodu. Aby zrobić to szybko i skutecznie, warto sięgnąć po profesjonalny ściągacz izolacji.

Precyzyjne i bezpieczne narzędzie do ściągania izolacji

Aby usunąć izolację z kabla, warto już na samym początku zaopatrzyć się w profesjonalny ściągacz izolacji. To niewielkie akcesorium jest pomocne w tym, aby pozbyć się osłonki szybko i bezpiecznie, w sposób, który nie uszkodzi wewnętrznej struktury kabla. Posiada bowiem specjalny przecinak do izolacji, który ułatwia wyczucie siły nacisku.

Co więcej, precyzyjne i bezpieczne narzędzie służy do usuwania izolacji z różnych rodzajów przewodów – zarówno jedno-, jak i wielożyłowych, pomaga także w jej usunięciu z kabli o różnym przekroju żyły. W ten sposób działa uniwersalnie i niezależnie od tego, z jakimi przewodami musimy sobie poradzić, z całą pewnością się sprawdzi.

Jak działają ręczne i automatyczne ściągacze izolacji?

Podstawowym rodzajem narzędzia są ręczne ściągacze izolacji. W tym przypadku to użytkownik samodzielnie ustala średnicę obszaru roboczego, przekręcając pokrętło. Bardziej zaawansowane wersje ściągaczy izolacji mają automatyczną możliwość dopasowania średnicy do przewodu. Dzięki temu gwarantują najwyższe bezpieczeństwo pracy i mogą sprawdzić się nawet w rękach osób niedoświadczonych.

Related Post